Wytwórnia Włóknin Technicznych odwiedza potrzebujących w schronisku

Wspieramy schronisko dla bezdomnych zwierząt w Częstochowie!!

26.06.2019

Wspieramy schronisko dla bezdomnych zwierząt w Częstochowie.

Wytwórnia Włóknin Technicznych Zbigniew Hamala dociera ze swoim filcem tapicerskim również do tych najbardziej potrzebujących czyli bezdomnych zwierzaków.

Od kilku lat wspieramy schronisko dla bezdomnych zwierząt w Częstochowie, mieszczące się przy ulicy Gilowej 44. Filc tapicerski idealnie nadaje się na posłania dla kochanych pupilów takich jak koty czy psy. Cieszymy się, że robiąc tak niewiele przyczyniamy się do polepszenia warunków bytowych bezdomnych zwierzaków.

Trochę analizy.

Według statystyk podanych przez B.O.Z monitora zewnętrznego ds zadań gmin zapewnienia  bezdomnym zwierzętom opieki, liczba bezdomnych psów zmniejszyła się na przełomie lat (2012-2017) poczynając od 2012 z ilości zanotowanych psów 1147 w województwie śląskim na terenie Częstochowy i okolic a kończąc na ostatnich jawnych pomiarach z 2017 r na wyniku 772 sztuk. Istotną informacją jest również wskazany w monitorze zwiększający się nakład środków pieniężnych przeznaczonych na wskazaną ilość zwierząt. W skali całego kraju z roku na rok większą ilością psów i kotów  zajmują się gminy oraz większe fundusze są na to przeznaczane.

POMIMO TYCH WSZYSTKICH DZIAŁAŃ, JEST JESZCZE BARDZO DUŻO DO ZROBIENIA!!!

Jak to było kiedyś?

Jeszcze jakieś około 100 lat temu psy tępiło się z uwagi na lęk przez zwiększającą się wścieklizną, na przełomie kolejnych lat a szczególnie po wojnach, pojawiły się coraz prężniej nasilające się działania humanitarne, zmierzające do hodowania i udamawiania psów. Kwestie związane z lękiem o szerzącą się wściekliznę zastąpiły obowiązkowe szczepienia przeciwko tej chorobie.Działania zmierzające do kontroli nad ilością pojawiających się psów, przejął obowiązek ewidencji, sterylizacji, kastracji oraz kontroli nad hodowlami. Dużą rolę odegrała powszechna dobroczynność i humanitaryzm.

Wytwórnia Włóknin Technicznych Zbigniew Hamala  jako przedsiębiorca produkujący filc tapicerski wspiera  schronisko i  zachęca do działania!!! Do dzieła!

Dodano przez Dominika
Udostęnij ten post na:

Wytwórnia Włóknin Technicznych Zbigniew Hamala życzy w Wielkanoc!

10.04.2020

Coś optymistycznego na święta Wielkanocne od Wytwórni Włóknin Technicznych Zbigniew Hamala.

(więcej…)

Włóknina ochronna- materiał filtracyjny na maseczki.

02.04.2020

Produkujemy włókninę ochronną- materiał filtracyjny na maseczki ochronne w dobie epidemii COVID-19. (więcej…)

Wytwórnia Włóknin Technicznych na WOŚP!

16.01.2020

WOŚP 2020, to już 28 finał akcji, która  z roku na rok zrzesza coraz większą ilość pomagających! (więcej…)